Matbaa Hizmetleri

Matbaa Hizmetleri

matbaa-hizmetleri-ajans

İhtiyaçlarınızı tam tespit edip size özel tasarımlar sunuyoruz

Kartvizit, katalog, broşür, davetiye, kitap basımı ihtiyaçlarınızı tam tespit edip, dünyadaki son trend tasarımlardan ilham alarak yenilikçi çözümlerle sektörünüzde reklamınızı en iyi şekilde yapmanız için çalışıyoruz
kartvizit-basim-canpolat-matbaa

Kartvizit

catalog-basim-matbaa-ajans

Katalog

brosur-basim-matbaa-ajans

Broşür

matbaa-davetiye-canpolat-ajans

Davetiye


Matbaa Nedir?
Kelimelerin ya da resimlerin kâğıda aktarılmasını sağlayan sisteme matbaa denir. Birden çok nüsha çıkartılmasına olanak verir. İstenen ebat ve renkte baskıya imkân veren matbaa, ilk olarak Uzakdoğu’da kullanılmıştır. Çok eski tarihlere dayanan bu sistem başta, ağaç kabuğuna kazıma şeklinde yapılmaktaydı. Matbaanın tarihçesi 8. Yy. başlarına kadar takip edilebilmektedir. Günümüzde kullandığımız matbaaylaysa daha ileri yüzyıllarda karşılaşmaktayız. Geldiğimiz noktada, gittikçe iyileştirilen ve yeni teknik onarımlarla geliştirilen yöntemlerle matbaa baskısı yapılmaktadır. Ülkemizde okur – yazar oranı artış gösterdikçe basım alanında da hızlı gelişmeler yaşanmıştır. Önceki dönemlerde yalnızca gazete ve sayılı miktarda kitap baskısı yapılmaktaydı. Kişilerin toplumdan beklentileri, yeni iş kollarının oluşması gibi teşvik edici etkenlerle farklı basım alanlarına yönelim olmuştur.

Matbaanın Kullanım Alanları Nedir?
Günümüzde yazılı basımın bütün alanlarında matbaa kullanılmaktadır. Kitap basımı, broşür, davetiye, katalog, kartvizit basımı bunlardan bazılarıdır. En çok baskısı yapılan başlıca basım ürünleri aşağıdaki gibi açıklanabilir:

matbaa-kartvizit-basim-canpolatajans


Kartvizit Nedir? Basımı Nasıl Yapılır?

Kişi, kurum ve kuruluşların kendilerini tanıtmalarını sağlayan, kurumsal bilgilerin yer aldığı küçük kartlara denir. Küçük ebatlı ve kreatif olacak şekilde tasarımı yapılır. Şirket, firma logosuna kartvizitte yer verilir. Renk ve yazı tipi çeşitli etkenler gözetilerek belirlenir. İletişim bilgileri ve şirket hakkında genel bilginin elde edilmesine yardımcı olur. Bütünleşik tasarım öğeleriyle, sade ve dikkat çekici olması amaçlanır. Sürdürülebilir irtibatla, hem mevcut hem de potansiyel işbirlikleri ve müşterilere ulaşılması sağlanır. Tasarımı etkileyici kartvizitlerin itibar üzerinde olumlu etki yaptığı bilinmektedir. Güvenilirlik seviyesini arttırarak, piyasadaki kurumsal varlığın kalıcılaşmasını sağlar. Aksi istenmedikçe standart kartvizit boyutları tercih edilir. Küçük olması sayesinde kolay saklanması mümkündür. 5,4 cm yükseklik ve 8,6 cm genişliğe sahip olarak basımı yapılır. İstenen sayıda üretilmesi mümkündür. Genellikle Bristol denilen, sağlam ve özel kartonlar kullanılır. kartvizit şekil ve baskı kâğıdı seçenekleriyle farklılık yaratılmasına da imkân bulunmaktadır.

brosur-basim-matbaa-ajans


Broşür Nedir? Neden Basılır?

Genellikle brifing ve reklam amaçlı basılan materyallerdir. Uzun olmayan, tanıtım amaçlı metinlerden oluşturulur. En çok kullanımı, firma ve marka tanıtım alanlarında gerçekleşmektedir. Marka bilinirliğinin arttırılması, kampanya bildirimleri, firma iş tanımının özeti gibi konularda basılır. Broşür, ilgi çekici görsel grafiklerden oluşmalıdır. Maliyeti yüksek olmayışı nedeniyle, satış – reklam stratejisi olarak sıkça tercih edilmektedir.

matbaa-davetiye-canpolat-ajans


Davetiye Nedir?

Çeşitli etkinliklere davet bildirisi için basılır. Matbaa sektöründe en çok talep edilen materyallerdendir. Basım sürecine gelene kadar farklı tekniklerden geçmektedir. Yüksek görsel yaratıcılık becerisi gerekmektedir. Kişiye özel tasarımlar yapılarak, estetik ve zarif bir işçilik uygulanır. Davetiyenin ön yüzünde isteğe bağlı oluşturulan metin yer alır. Etkinliğin ne zaman ve nerede yapılacağı metinin hemen altında yer alır. Davetiyeler,

  • Yazım kurallarına dikkat edilerek, anlaşılır bir dille yazılmalıdır.

  • Açıklayıcı olmalıdır.

  • Kişisel davet mesajı yer almalıdır.

  • Kaliteli kâğıt kullanılmalıdır.

  • Davetiyenin kime gönderildiği zarfın üzerinde belirtilmelidir.

catalog-basim-matbaa-ajans


Katalog Nedir?

Farklı sektörlere has şekilde üretilebilmektedir. Firmanın ürünleri düzenlenerek katologda sistematik şekilde sunulur. Katalogda yer alan ürünler hakkında kısa bilgiler verilmektedir. Ürünün altında fiyatı, ebatları gibi belirteçler bulunur. Genellikle dönemsel zamanlarda kullanılır. Aylık indirim bildirilerinde, özel kampanya süreçlerinde katalog kullanımı yaygındır. Öne çıkarılması istenen veriler çeşitli görsel destekleyicilerle düzenlenerek katologda yer alması sağlanır. Çoğunlukla birden çok sayfadan oluşmaktadır. Gelişmiş matbaa cihazları sayesinde binlerce adet basılması mümkündür.

Bize Ulaşın

Sizde profesyonel bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?